

rekrutacja
Jak zgłosić się do projektu?
Aby wziąć udział w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest w zakładce DOKUMENTY. Wypełnione dokumenty można przesłać drogą mailową, pocztą lub złożyć osobiście w naszym biurze projektu. W przypadku osób z niepełnosprawnościami możliwe jest wsparcie w wypełnianiu dokumentów, również w miejscu zamieszkania.
Kryteria rekrutacji
- Kryteria obligatoryjne – aby zakwalifikować się do projektu, kandydat lub kandydatka musi spełniać następujące warunki:
- zamieszkiwać obszar Regionu Warszawskiego Stołecznego (powiaty: legionowski, miński, otwocki, wołomiński),
- mieć ukończone 18 lat,
- być osobą zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
- być osobą niezatrudnioną.
Kwalifikowalność zostanie potwierdzona na podstawie danych zawartych w formularzu zgłoszeniowym oraz wymaganych zaświadczeniach (m.in. potwierdzenie zamieszkania, wieku, statusu na rynku pracy oraz orzeczenia o niepełnosprawności- jeśli dotyczy).
- Kryteria premiujące – dodatkowe punkty w procesie rekrutacji (do 90 punktów) mogą uzyskać osoby spełniające kryteria takie jak:
- wiek 18–29 lat (20 pkt),
- status osoby biernej zawodowo (15 pkt),
- niższy poziom wykształcenia: maksymalnie podstawowe (15 pkt), gimnazjalne (10 pkt), ponadgimnazjalne (5 pkt),
- długotrwałe bezrobocie (10 pkt),
- zamieszkiwanie na terenach na Obszarach Strategicznej Interwencji (OSI)/lub terenach objętych Mazowieckimi Strukturalnymi Inwestycjami Terytorialnymi (MSIT) lub Gminnym Programem Rewitalizacji (GPR) (10 pkt),
- posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności (10 pkt),
- opieka nad dzieckiem do lat 6 (10 pkt).
- Kryteria pierwszeństwa – w pierwszej kolejności do projektu zakwalifikowane zostaną osoby w najtrudniejszej sytuacji społeczno-zawodowej:
- osoby z doświadczeniem wielokrotnego wykluczenia społecznego,
- osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności,
- osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi, zaburzeniami psychicznymi lub niepełnosprawnością intelektualną,
- osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa,
- osoby opuszczające placówki opieki instytucjonalnej,
- osoby wykluczone komunikacyjnie,
- osoby, które opuściły zakłady karne w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Przebieg procesu rekrutacji
Rekrutacja jest otwarta i odbywa się w trzech turach, od 1 stycznia do 31 marca 2025 roku. W każdej turze wybranych zostanie średnio 10 osób, które zostaną umieszczone na liście rankingowej. Proces ten uwzględnia podział na płeć, zgodnie z zasadą równości szans. W przypadku, gdy liczba zgłoszeń będzie niewystarczająca, okres rekrutacji może zostać wydłużony za zgodą Instytucji Zarządzającej.
Lista rezerwowa
Osoby, które spełnią kryteria obligatoryjne, ale nie zostaną zakwalifikowane ze względu na mniejszą liczbę punktów, zostaną wpisane na listę rezerwową. Lista ta będzie aktywna do momentu rozpoczęcia ok. 20% zajęć, co umożliwi pełne korzystanie z oferowanego wsparcia w razie rezygnacji zakwalifikowanych uczestników.
W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem (+48) 81 534 60 98 lub mailowego na adres: projektyefs@csi.info.pl.